1. Domov
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Nová hra – Adoptuj kr...

Nová hra – Adoptuj kravičku

 

Na začiatku hry si založíte sídlo vašej farmy. Dáte farme meno, umiestnite ju na mape Slovenska a premiestnite na ňu jednu svoju adoptovanú kravičku. Kliknutím na Vytvoriť mliečnu farmu sa vám objaví vaša farma s 3 základnými budovami – farmárovým domčekom, maštaľou s výbehom a dojárňou.

Hlavnou hnacou silou v hre je šťastie vašej adoptovanej kravičky, ktorej šťastie ukazuje šťasťomer. Keď sa o svoju kravičku budete vzorne starať: denne ju nakŕmite, dáte jej čistú vodu a pohráte sa s ňou, potom vám dá veľa mlieka. Takisto ako v reálnom živote, aj v hre bude treba kravičku podojiť. Nadojené surové mlieko od kravičky môžete predať a za získané bankovky si môžete zakúpiť budovy na svoju farmu. (K vašim kravičkám sa v hre dostatete cez Môj profil/ Moje kravičky.)

 

V ľavom dolnom rohu obrazovky nájdete 2 mierky. Prvá mierka ukazuje množstvo mlieka na nadojenie, ktoré sa kravičke vo vemene postupne vytvára. Druhá mierka ukazuje množstvo nadojeného mlieka.

Ak máte dostatok mlieka na nadojenie,  potom môžete vašu kravičku podojiť v dojárni. Na začiatku hry – v leveli 1 – si kravičku dojíte ručne. Označíte ju a klikaním na vemeno kravičky ju podojíte. Ak už budete v 2. alebo vyššom leveli, budete môcť kravičku dojiť dojacím zaradením. Ak máte viac kravičiek, tie budete môcť vo vyšších leveloch podojiť všetky naraz.

 

Tak, ako sa budete o svoju kravičku a farmu starať, tak vám budú postupne pribúdať body za vašu starostlivosť – skúsenosti. Aby ste sa dostali do vyšších levelov, budete musieť zbierať skúsenostné body. Popritom vám za predaj mlieka budú pribúdať aj bankovky. Tie vám poslúžia na kúpu ďalších budov, ktorými môžete rozšíriť farmu. Na svojej farme môžete mať až 9 budov.

Tlačítko BUDOVY v pravom dolnom rohu vám ukáže, aké budovy na farme už máte. Ak už budete mať dostatok skúsenostných bodov a tiež dostatok bankoviek, postupne sa vám budú odkrývať budovy, ktoré si budete môcť kúpiť. Budovy si budete môcť vylepšovať a tiež k nim budete môcť dokúpiť ďalšie. Svoju farmu si tak môžete rozšíriť o nádrž na mlieko, welfare, sklad prémiového krmiva a neskôr aj o mliekareň, jogurtáreň či syráreň.

Ak už na vašej farme budete mať spracovateľský podnik, teda mliekareň, jogurtáreň alebo syráreň, budete môcť z nadojeného surového mlieka vyrábať mliečne výrobky a tie  predávať  za bankovky.

 

Vynovená hra odzrkadľuje reálnu každodennú starostlivosť slovenských farmárov o kravičky. Poukazuje na to, že aby dávali kravičky veľa kvalitného mlieka, musia ich farmári denne nakŕmiť, napojiť  a  postarať sa, aby žili v čistote a mali zabezpečené pohodlie. Že kravičky musia denne dojiť a nadojené mlieko musia predať, aby zaň získali prostriedky na budovanie farmy. Taktiež v spracovateľských podnikoch sa odráža skutočnosť, že na ten-ktorý mliečny výrobok sa spotrebuje iné množstvo surového nadojeného mlieka, čo sa ukáže aj na cene, že koľko za predaj daného mliečneho výrobku možno získať.

Viac o hre sa môžete dočítať v Návode k hre.

Veríme, že sa vám NOVÁ hra bude páčiť, že v nej objavíte veľa zaujímavostí zo života na farme.

Prajeme Vám veľa zábavy!

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi!
Novinky
Hrať sa odteraz oplatí ešte viac!
Až do konca septembra vás odmeníme 10 dukátmi za každý ean kód!
Čítať viac
Aktuality
Farmári chránia nielen seba ale aj kravičky!
Všetky kravičky, aj tie adoptované potrebujú byť v čase šírenia koronavírusu ešte viac…
Čítať viac
Aktuality
Kravičkine čarovné Vianoce
Milé deti! Aj kravička sa raduje, keď pani Zima čaruje. Šantí so svojimi…
Čítať viac
Novinky
Vynovená hra 2019 pre Teba
Azda najväčšou novinkou v hre je nové stvárnenie a rozpohybovanie kravičky, ktorá svojou…
Čítať viac