1. Domov
  2. /
  3. Novinky
  4. /
  5. Hrať sa odteraz oplatí ešte...

Hrať sa odteraz oplatí ešte viac!

 

Deti, vedeli ste, že mlieko a mliečne výrobky majú na obaloch označenie, z ktorého sa dozviete, či váš obľúbený jogurt, mlieko, syr či maslo boli vyrobené na Slovensku, alebo v zahraničí? To označenie má tvar oválu a z neho sa dozviete, v ktorej krajine bol mliečny výrobok vyrobený. Dve veľké tlačené písmená v hornej časti oválu označujú krajinu, v ktorej bol mliečny výrobok vyrobený. Slovenské mliečne výrobky majú v ovále písmená SK.

 

Ak chodíte na nákupy s rodičmi, v obchodoch môžete nájsť slovenské aj zahraničné mliečne výrobky. Slovenské mliečne výrobky majú označenie v ovále SK, české majú označenie CZ, nemecké DE, maďarské HU atď.

Ak vaši rodičia nakupujú mliečne výrobky vyrobené v slovenských mliekarňach z mlieka od slovenských kravičiek, šetria naše životné prostredie. Zahraničné mliečne výrobky k nám dovážajú kamióny, ktoré sa prevezú tisíce kilometrov a tým znečisťujú životné prostredie našej krajiny.

Nezabudnime ani na to, že veľa mamičiek a oteckov pracuje pri výrobe mlieka, masla, jogurtov či syrov na slovenských mliečnych farmách a v mliekarňach. Kým ľudia budú kupovať slovenské mliečne výrobky, ľudia na farmách a v mliekarňach budú mať stále prácu. A je dobrý pocit vedieť, keď vieme, že mliečne výrobky pochádzajú mliekarne, v ktorej ich vyrobili slovenskí ľudia.

Slovenské mliečne výrobky sú chutné a kvalitné a prospievajú zdraviu. Určite si aj vy rady pochutnávate na chlebíku s maslom či jogurte, korbáčikoch, alebo mliečku.

V septembri sa so slovenskými mliečnymi výrobkami dá aj súťažiť. Ak nakúpia vaši rodičia naraz 5 rôznych slovenských mliečnych výrobkov, môžu sa zapojiť do spotrebiteľskej súťaže o skvelé ceny. Ak ste zvedavé, čo všetko sa v súťaži dá vyhrať, navštívte www.slovenskemlieko.sk

 

Navyše, odteraz až do konca septembra dostanete namiesto 5 dukátov až 10 za každý nahratý EAN kód zo slovenského mliečneho výrobku v hre Adoptuj kravičku. Tie potom môžete využiť na starostlivosť o vašu kravičku.

Prajeme Vám veľa radosti a zábavy v hre.

 

Spotrebiteľskú súťaž a hru Adoptuj kravičku podporujú obchodné reťazce COOP JEDNOTA, MILK AGRO TERNO, KRAJ, , BILLA, KAUFLAND a TESCO.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi!
Novinky
Na Slovensku sa otvorili brány mliečnych fariem. O ich návštevu bol veľký záujem.
Slovenské mliečne farmy sa rozhodli otvoriť svoje brány v rámci Dňa otvorených dverí…
Čítať viac
Aktuality
Farmári chránia nielen seba ale aj kravičky!
Všetky kravičky, aj tie adoptované potrebujú byť v čase šírenia koronavírusu ešte viac…
Čítať viac
Aktuality
Kravičkine čarovné Vianoce
Milé deti! Aj kravička sa raduje, keď pani Zima čaruje. Šantí so svojimi…
Čítať viac
Novinky
Vynovená hra 2019 pre Teba
Azda najväčšou novinkou v hre je nové stvárnenie a rozpohybovanie kravičky, ktorá svojou…
Čítať viac